COCTAIL BAR TERASSA

návrh rekonstrukce - nerealizováno

O návrhu

Nový návrh obecně – Základní myšlenkou našeho návrhu je práce s pozitivními a netradičními vlastnostmi podniku, jako je proměnlivost funkcí, samotný bar a srdce Terassy, po kterém je i podnik pojmenován, terasa. Tyto vlastnosti jsme podpořili, celkově zvýraznili a pro zákazníky lépe popsali. Nabídneme jim tak lukrativní a zajímavý prostor, který jim nabídne více možností, jak trávit volný čas v závislosti na jejich momentální náladě a potřebách.

Rozvržení prostoru dle funkce – INTERIÉR – Jak už jsme psali výše, vnitřní prostor se dělí na několik zón. Bar, hlavní funkční prostor a sociální zázemí. Původní hlavní prostor (nazývejme jej kavárna) jsme díky dispozičním změnám, a to rozšířením celého podniku o dva prostory kanceláří, rozšířili i o další funkce a zóny. Jedná se tedy o přidání lounge zóny s lehce pohodlnějším sezením a vyhrazeným prostorem. Lze ho použít pro firemní akci a oslavu narozenin nebo jen k pohodlné pracovní schůzce. Dále v návrhu počítáme s rozšířením technického zázemí kuchyně a také s doplněním o sprchu a sklad, podle základních požadavků.

Rozvržení prostoru dle funkce – EXTERIÉR – Jak už jsme popsali, terasa je snad nejsilnější stránkou a výhodou celého podniku. Rozhodli jsme se ji rozšířit o další funkci MEDUSE lounge, který nabídne možnost zakouřit si nejlepší vodní dýmky na trhu. A to nejen na českém. Značka Meduse design, jejíž spoluzakladatel je původem ze Zlína, produkuje nejluxusnější vodní dýmky na trhu. Můžete je nalézt po celém světě, včetně Arabských Emirátů. V ČR se nachází pouze v jednom podniku v Praze a jednom v Brně (přímo podnik značky Meduse, Goose bar). Majitelé svolili k podpoření projektu právě díky citové vazbě na Zlín.

ROK REALIZACE

2017

TYPOLOGY

interiérový design

DESIGN

Ing. arch. Lea Koncerová & Tibor Mužík

FOTO

vizualizace

atmosféra - barevnost, materiály, osvětlení

Kromě rozvržení prostoru je podstatná také atmosféra, kterou vytvoříme kombinací barevnosti, materiálů, osvětlení a také dobré kávy, dobrého pití, produktového marketingu a reklamy.
Barevnost jsme vytvořili jednoduchou a účelnou. Pomyslný podklad tvoří bílá a tmavě šedá, kterou oživujeme a doplňujeme o dubový nábytek s různými barvami potahů. Dále používáme různé druhy skla, kovové stěny a omítky. Podklad je co nejvíce nadčasový a univerzální, tedy kombinovatelný s různými nábytky, barvami, a akcenty. Tedy za dalších 10 až 15 let není potřeba rekonstruovat opět celý podnik, ale je možné obnovit pouze nábytek a jeho barevnost dle aktuálních trendů.


Díky tmavé barvě se nám podařilo vizuálně sjednotit tvarově rozbité stěny a hlavně strop s podhledy. Naopak podlaha s barem je ze stejného materiálů, světlého terrazza, které je krásné na pohled a neskutečně odolné, tedy praktické pro dlouhodobý pohyb lidí. Také se skvěle udržuje. Nábytek je zvolen moderní, pohodlný a tvarově nadčasový. Celkově vzato jsme se snažili celý vnitřní prostor vytvořit jako moderní, decentní s nádechem luxusu, ale hlavně nadčasový. Naopak vnější prostor, barevnost, nábytek a vodní dýmky působí až futuristickým dojmem, což se k terase skvěle hodí a nemusíte mít strach, že nebude za pár let in.


Rádi bychom pro Terassu použili zajímavou vlastnost světel a to, že si dle potřeb můžete nastavovat jednak intenzitu světla, ale i teplotu svícení. V praxi si to představujeme tak, že při zapnutí světel, například kole 16:00 bude mít světlo teplou barvu (teplá bílá – 2 800 – 3 300 kelvinů, teplota, která má nažloutlý či naoranžovělý odstín, podobný klasické žárovce, působí příjemně a útulně. S přibývajícím časem se bude světlo postupně ochlazovat. Přes denní bílou ( je nažloutlé a jeho teplota se pohybuje kolem 5 000 K) až ke studené bílé (5 000 – 6 000 kelvinů, je pocitově neutrální a doporučuje se : kuchyň, koupelna, pracovny, na místech s nedostatkem denního světla v kancelářích, nákupních střediscích, ale také například při léčbě depresí během dlouhého zimního období, kdy je nedostatek přirozeného denního světla), které působí jakýmsi budícím efektem. Takže podvědomě udržuje zákazníky ,,relativně“ bdělé s chutí vydržet do zavírací doby a pokračovat do dalšího podniku. Interiér nabízí dva módy svícení. První je mód se změnou intenzity a teploty světla. Tedy mód, který funguje během návštěvní doby. Druhý mód je provozní, kdy jsou rozvíceny všechna bodová světla. Slouží pro úklid, přednášky, jednoduše pro potřebu co nejvíce prosvětleného interiéru.


Pro interiér jsme navrhli prvek kovových vertikálních lamel, který jsou využité pro několik účelů. První je předělová stěna mezi relax lounge a chodbou. Díky natočení a odstupu jednotlivých lamel zde dochází ke skvělému efektu, kdy opticky oddělujeme lounge od provozní chodby. Při pohledu z rohu lounge vnímá host lamely jako kompaktní stěnu, ale při pohledu od dveří vidí přiházející člověk do prostoru podniku. Od baru vidíte také přímo na dveře na konci této chodby. Vertikalita kovových lamel také opticky zvyšuje světlou výšku prostoru a dodává mu na eleganci. Druhým využitím je obložení stěny u barových lavic. Lamely jednak vytváří kompaktní stěnu a jednak díky natočení propouští teplo, které sálá z radiátorů umístěných v nikách za lavicemi. Teplo sálá i ze spodní částí lavic. V prostoru vchodu se tyto lamely mění na šatní stěnu pro kabáty.